קטגוריות
הרחקת יונים

מרחיק יונים

לאיש המקצוע שמסייע לכם להיפטר מהמטרד של יונים שהשתלטו לכם על הבניין, אפשר לקרוא בהרבה שמות: מדביר יונים, לוכד יונים או מרחיק יונים. כל השמות לגיטימיים, אבל התהליך הוא תמיד אותו תהליך והוא חייב לכלול את כל השלבים, גם של הרחקת היונים מהבניין וגם של מניעת החזרה שלהן בעתיד. איך עושים את זה נכון? על כך מסבירים לכם המומחים של מרכז ההדברה הישראלי, שמתמחה בכל סוגי ההדברות ובכלל זה הרחקת יונים לצמיתות והדברה של מטרדי יונים.

מתי נדרשת הרחקה של יונים?

זה אולי יפתיע אתכם, אבל אנשים רבים יכולים להתרגל למטרד של יונים, ברמה כזאת שגם אם זה מפריע להם ברמה כלשהי, הם עדיין לא חושבים על האופציה של הזמנת מרחיק יונים לצורך הטיפול במטרד. במקרים רבים, היונים מופיעות במבנה גם בהזמנת הדיירים עצמם, למשל כאשר הדיירים מפזרים פירורי לחם או ככרות לחם יבש ברחוב, על אדן החלון או במרפסות. במצב כזה, הדיירים נמצאים בדיסוננס מובנה, שכן מצד אחד היונים מפריעות להם אבל מצד שני, הם אלה שמזמינים אותן להתנחל במבנה.

בהתאם לכך, את ההחלטה על הזמנת מרחיק יונים חשוב לקבל בצורה אובייקטיבית ולא על פי תחושה סובייקטיבית. ברגע שאתם מזהים מצבורי לשלשת במיקומים שונים בבניין, כשאתם רואים יונים רבות מקננות בתוך חרכים ומקומות מסתור ולבטח כאשר אפשר כבר להבחין במפגע ריח, חשוב להזמין מרחיק יונים על מנת לטפל במטרד. אי טיפול במטרד יכול להוביל גם להיווצרות מפגע תברואתי שיוביל בסופו של דבר לתחלואה בקרב דיירי הבניין.

כיצד מבוצעת ההרחקה?

תפקידו של מרחיק יונים הוא לא רק להרחיק את היונים, אלא להרחיק אותן ולוודא שהן גם לא ישובו. מן הסתם, המשיכה של יונים למיקום מסוים תלויה בשורה של פרמטרים ובהם גם משטר הרוחות באזור, שטחים מוצלים, זמינות של מזון, היקף תנועה אנושית במקום, נוכחות של בעלי חיים אחרים ואפילו המיקום של הבניין ביחס לבניינים אחרים. יחד עם זאת, היונים לא תחזורנה ולא תישארנה במבנה שבו הן לא מקבלות את מה שלשמו הן הגיעו אליו: מקומות מסתור לבניית קינים. לאחר שהורחקו כל היונים מהמבנה, השלב החשוב הבא הוא לאטום את כל מקומות המסתור הללו ואת זה עושים באמצעות הנחת רשת יונים תקנית על כל הפתחים, החרכים ומקומות המסתור שיכולים לשמש יונים לצורך בניית קן. המדובר ברשת פלסטית דקה שאפשר לחתוך בקלות רבה, לקפל אותה ולדחוס בפתחים הנדרשים ללא צורך בקיבוע או עיגון של הרשתות לקיר.

אלמנט חשוב נוסף שניתן ליישם לצורך מניעת חזרתן של היונים למבנה הוא מתקן הדברה אלקטרונית שהוא למעשה מכשיר קטן שמשדר גלי קול שאינם נשמעים על ידי האוזן האנושית, אך נקלטים היטב על ידי יונים. גלי קול אלה מרחיקים ומרתיעים את היונים והן פשוט לא מתקרבות לאזור ממנו נובעים גלי הקול. השימוש באמצעים השונים תלוי בהיקף הבעיה ובמידת האטרקטיביות, אם נקרא לזה כך, של הבניין בעיני יונים.

כמה עולה שירות הרחקת יונים?

כדי להדביר את מטרד היונים בבניין שלכם, אתם יכולים להזמין מרחיק יונים פרטי או כפי שקוראים לו בדרך כלל, חאפר, או שאתם יכולים להזמין חברה מקצועית שמציעה את כל סוגי שירותי ההדברה, עובדת עם כל סוגי האמצעים להרחקת יונים וגם מחזיקה בכל ההסמכות והאישורים הנדרשים לה לפעילותה. הבחירה בחברה על פני מרחיק יונים יכולה להיות מעט יותר יקרה לכם, אבל היא לבטח תהיה יותר יעילה ותבטיח את חיסול המטרד לטווח הרבה יותר ארוך, כך שגם בהיבט של עלות השירות, אין כל ספק שבסופו של דבר העלות של שירות הרחקת יונים מידי חברה מקצועית הוא כדאי יותר ברמה הכלכלית, גם אם הוא עולה מעט יותר כסף בזמן התשלום. מרכז ההדברה הישראלי מציע לכם שירות הרחקת יונים לצמיתות תוך שימוש בכל האמצעים הנדרשים על מנת להבטיח שלא תישארנה בבניין שלכם יונה אחת שתטריד את מנוחתכם ולהבטיח שהמצב הזה ימשיך וילווה אתכם הלאה לאורך שנים. לרשות המרכז הרבה יותר מאשר מרחיק יונים אחד ולרשות המרכז גם כל האמצעים והידע המקצועי הנדרשים, כדי לעשות את זה הכי טוב שאפשר.

2 תגובות על “מרחיק יונים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.