Categories
הרחקת יונים

הרקחת יונים בתל אביב

מה זה בדיוק אומר הרחקת יונים?

לפני שאתם מזמינים שירות הרחקת יונים בתל אביב, אולי כדאי שתבינו תחילה מה זה בדיוק אומר הרחקת יונים. ככלל, כדי להרחיק את היונים מביתכם אתם לא צריכים יותר מאשר לצאת כל השכנים, להפחיד את היונים ולהרחיק אותן מהבניין. אלא שכעבור דקות ספורות, הן כולן ישובו למקומן ועל חלקן אולי בכלל אינכם יודעים, שכן הן מסתתרות בתוך חרכים צרים בתוכם הן מקננות. אתם עשויים לשמוע את הציוצים שלהן בשתיים בלילה, אתם עשויים לראות את הלשלשת שלהן מצטברת לכם על אדן החלון, אבל אותן אתם לא תראו. הן תהיינה מוגנות היטב בתוך המסתור שלהן.

הרחקת יונים על כן, הוא תהליך שמתחיל בהרחקה של כל היונים מהאזור ובכלל זה באמצעות פיזור עשן בחללים סגורים, בכדי להבטיח שאף יונה לא נשארת בשטח. לאחר שמוודאים שהמבנה פונה לחלוטין מיונים, אפשר לעבור לשלב השני של איטום החרכים ואזורי הקינון של היונים. תחילה הורסים את הקינים ואם אתם רגישים לביצים בקן, וזה לגמרי לגיטימי והומני, תוכלו להוריד את הקן ולהניח אותו במקום חלופי על עץ או במבנה סמוך בתקווה שהיונה תזהה אותו ותגיע אליו. לאחר מכן אוטמים את החרך באמצעות רשת יונים תקנית וגמישה אותה דוחסים בתוך החרך ללא צורך בקיבוע עם ברגים או מסמרים. קלות הנחת הרשת היא מרכיב מפתח שכן בשלב מסוים, לאחר שהכל יסתיים, תרצו גם להסיר אותה ממקומה ואולי להחזיר אותה שוב בעתיד.

לבסוף, במסגרת שירות הרחקת יונים בתל אביב, יונחו עזרים שונים שאמורים להקשות על היונים אפילו להתקרב לבניין שלכם וזאת למשל באמצעות דוקרני פלסטיק הנפרשים על אדני החלונות, המרפסות והגג ולא מאפשרים ליונים אפילו לעמוד במקום לרגע אחד קטן. בתנאים אלה סביר להניח שתוכלו לברך על המוגמר ולהיות בטוחים שהיונים כבר לא תשובנה לבניין שלכם.

האם זה באמת סופי?

ובכן, הזמנת שירות הרחקת יונים בתל אביב הוא רק חלק אחד מהפאזל והחלקים האחרים נמצאים לרוב בידיכם. כך למשל, אחד הגורמים שמלכתחילה גורמים ליונים להגיע לבניין שלכם הוא העובדה שאולי אחד השכנים מפזר פירורי לחם או משאיר ככרות לחם יבש בפתח הבניין. זוהי הזמנה אישית וברורה לכל יונה בשכונה להגיע אליכם ואת זה אתם רוצים למנוע בכל מחיר. על כן, במסגרת התהליך של הרחקת היונים, חשוב שגם אתם תבחנו את ההתנהגות שלכם ואת האופן בו אתם יכולים לתרום לטובת המטרה ותימנעו מפעולות שיכולות למשוך את היונים אליכם בחזרה. אחרי שאמרנו את זה, צריך לזכור שהיונים יכולות להגיע אליכם גם מסיבות שלגמרי לא תלויות בכם, כמו למשל מיקום הבניין שלכם ביחס לבניינים אחרים, פינות הצל שמציע הבניין שלכם, משטר הרוחות באזור, היקף הפעילות האנושית באזור, נוכחות של בעלי חיים מבויתים בבניין וכדומה. כל אלה משפיעים על מידת האטרקטיביות של המבנה בעיני היונים, ויכולים להשפיע על ההחלטה שלהן לחזור או לא לחזור לבניין שלכם בעתיד.

האם אתם יכולים לעשות את זה לבד?

התשובה היא כן ולא. הרחקת יונים נראית לכאורה כמו פעולה לא מורכבת מדי, שאפשר להשלים גם באופן עצמאי. יחד עם זאת, המדובר בפעולה מקצועית שמחייבת ידע מקצועי, היכרות עם ההתנהגות של יונים וציפורים בכלל, היכרות עם האמצעים שמאפשרים להרחיק את היונים ולהשאיר אותן רחוקות ועם מידת היעילות של כל אמצעי כזה ובסופו של דבר נדרשת גם העשייה עצמה. במקום לתכנן לעשות את זה לבד, עשו זאת היום באמצעות הזמנת שירות הרחקת יונים בתל אביב של מרכז ההדברה הישראלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *