הרחבת יונים https://greatlife.co.il הכל על הרחקת יונים Mon, 02 Mar 2020 08:47:47 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 https://greatlife.co.il/wp-content/uploads/2020/03/cropped-2391418-scaled-1-32x32.jpg הרחבת יונים https://greatlife.co.il 32 32 הרחקת ציפורים https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%94%d7%a8%d7%97%d7%a7%d7%aa-%d7%a6%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d/ https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%94%d7%a8%d7%97%d7%a7%d7%aa-%d7%a6%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d/#respond Mon, 02 Mar 2020 08:47:46 +0000 https://greatlife.co.il/?p=50 ציפורים יכולות בהחלט להאיר ולהכניס צבע ושמחה לחיינו, אבל הן יכולות גם להפוך למפגע תברואתי ולפגיעה ממשית באיכות החיים שלנו. על כך יכולים להעיד אנשים רבים שבמרפסת שלהם מקננת אפילו יונה אחת, אנשים שמרפסת ביתם, אדן החלון שלהם או הכניסה לביתם מלאים בלשלשת ציפורים אינסופית ואנשים שלא יכולים ליהנות מרגע אחד של שקט בתוך מקהלת ציוצים בלתי פוסקת שאולי בנסיבות אחרות היו יכולות להישמע כמו שיר ערב, אבל לא כשזה קורה לפנות בוקר על אדן החלון. אם גם אתם סובלים מתופעות דומות, הרחקת ציפורים הוא השירות שאתם זקוקים לו ואת השירות הזה תוכלו להזמין ממדבירים מוסמכים, המציעים את השירות באופן ספציפי.

האם ניתן בכלל להרחיק ציפורים ואיך עושים את זה?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן. הרחקת ציפורים היא מטרה ברת השגה ורק צריך לוודא שאת המשימה אתם מפקידים בידי אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים שיעשו את מה שנדרש כדי להשיג את המטרה הזאת. על אף שניתן בהחלט להשיג אותה, הרחקת ציפורים היא מטרה שדורשת ידע מקצועי, ציוד מתאים ועבודה יסודית. בכדי להרחיק ציפורים ממרחב ביתי כלשהו, חשוב להבין תחילה מדוע אותן ציפורים מגיעות דווקא לאותו הבית ומהו הערך שמספק להן אותו הבית. לפעמים זה יכול להיות משטר הרוחות באזור שהופך מבנה מסוים לאטרקטיבי יותר בעיני הציפורים, אבל לרוב מדובר במבנים שבהם יכולות הציפורים למצוא חרכים לבניית קן, או מרחבים שבהם לא קיימת פעילות אנושית רבה שיכולה להרתיע אותן. בהרבה מקרים הסיבה להופעת הציפורים נעוצה בהתנהגות הדיירים עצמם, שנוהגים להאכיל את הציפורים באמצעות הותרת פירורים וזרעים במרחב הפתוח. במקרה כזה, אי אפשר להימנע משינוי התנהלות הדיירים בהיבט זה והפסקת האכלת הציפורים בסביבת המבנה.

הרחקת ציפורים מבוצעת באמצעות מגוון אמצעים, המיועדים א' להפחית את האטרקטיביות של המבנה כמקום קינון לציפורים, ב' להרחיק את הציפורים מן המקום וג' לוודא שהן לא יוכלו לחזור. בכדי להרחיק את הציפורים, נעשה שימוש באמצעים שונים ובכלל זה פיזור עשן באזורים סגורים בהם נוהגות ציפורים לקנן, הפחדת הציפורים והרס הקינים שבנו וביצוע סריקה יסודית שלא נותרו עוד ציפורים במרחב המבנה. בהמשך לכך, בכדי להפחית את האטרקטיביות של המבנה בעיני הציפורים ולוודא שהן לא ישובו אליו, נאטמים החרכים השונים בהן נהגו הציפורים לקנן ומותקנים אמצעים שונים שימנעו מהציפורים לשהות במקום. אמצעים אלה כוללים למשל רשתות שמכסות אזורי מסתור ואפילו דוקרנים קטנים המותקנים על אדן הגג על מנת למנוע מהציפורים את היכולת לעמוד ולבטח לקנן על הגג.

מי מבצע את כל זה?

הרחקת יונים הוא שירות מקצועי המסופק כיום על ידי גורמים מקצועיים בתחום ההדברה. חשוב להבין שכל התהליך של הרחקת ציפורים אינו כרוך בשום צורה ודרך בפגיעה בציפורים ולבטח לא בהמתתן, כפי שניתן היה לחשוב מהחיבור עם המילה הדברה. הדבר היחיד שאנחנו מדבירים בתהליך זה הוא את תופעת הקינון של ציפורים במרחב הביתי שלכם, אך לא את הציפורים עצמן. מרכז ההדברה הישראלי מציע שירות הרחקת ציפורים בכל מבנה, בכל תנאי ובכל היקף. במסגרת השירות, מבצע המרכז את כל הפעולות הדרושות להרחקת הציפורים ומניעת חזרתן למבנה, ובכלל זה גם מעניק לדיירי המבנה הנחיות לגבי התנהגויות מהן עליהם להימנע והתנהגויות שכדאי להם לאמץ, על מנת להבטיח שהציפורים לא תחזורנה.

בכל מקרה, כאשר אתם בוחרים את הגורם המקצועי שיבצע עבורכם את המשימה, חשוב שתוודאו תחילה כי מדובר בגורם מקצועי, יסודי ואכפתי שמכיר את עולם הציפורים ומספק את השירות הספציפי של הרחקת ציפורים. ישנם מדבירים רבים שאין להם ניסיון כלל או ניסיון מספיק בתחום, אבל אם כבר התקשרתם, הם ישמחו לבצע עבורכם את המשימה. אלו הם לא המדבירים שאותם אתם רוצים להזמין. הרחקת ציפורים היא כאמור משימה מקצועית שדורשת גם ידע מקצועי, גם ציוד מקצועי וגם גישה יסודית. את כל אלה תוכלו למצוא במרכז ההדברה הישראלי ואצל כל אחד מהמדבירים המקצועיים שלנו, שמתמחים כולם גם בתחום של הרחקת ציפורים ואוחזים בניסיון רב בתחום זה ובשיעורי הצלחה של מאה אחוז. אם זה לא יעבוד בפעם הראשונה נחזור לסבב נוסף, אבל בסופו של דבר, את מטרד הציפורים נדביר עבורכם עד תום.

]]>
https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%94%d7%a8%d7%97%d7%a7%d7%aa-%d7%a6%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d/feed/ 0
רשת יונים https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/ https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/#respond Mon, 02 Mar 2020 08:47:10 +0000 https://greatlife.co.il/?p=48 יונים הן קודם כל ציפורים והן גם ציפורים יפות שהציוצים שלהן יכולים להעלות בנו גם את זיכרונות הילדות היפים ביותר שלנו. יחד עם זאת, יונים יכולות להפוך בקלות גם למטרד בלתי נסבל כשהן פולשות אל מרחב המגורים שלנו. מדוע היונים מגיעות אל הבית שלכם? מה גורם להן להישאר בבית שלכם? האם יש דרך להיפטר מהן בלי לפגוע בהן? האם לאחר שהרחקתן אותן, הן יחזרו? האם ישנם גם שינויים שאתם צריכים לעשות בהתנהגות שלכם בכדי להרחיק את היונים המטרידות? ואיך יכולה רשת יונים לשנות את כל הסיפור בצורה פשוטה ומהירה? על כל השאלות הללו עונים בשורות הבאות המומחים של מרכז ההדברה הישראלי, המתמחה בכל סוגי ההדברה ובהרחקת יונים, כמובן מבלי לפגוע בהן.

מדוע היונים מגיעות אל הבית שלכם ומדוע הן נשארות בו?

הגורם המרכזי שקובע את אזור מחייתם של בעלי חיים בטבע הוא מזון. היכן שבעלי החיים מוצאים מזון, שם הם יישארו. העניין הוא שציפורים יכולות למצוא מזון כמעט בכל פינה בו נטוע עץ או צומחת צמחייה, כך שהמזון לא יכול להיות הסיבה שבגינה הגיעו היונים אל הבית שלכם, אלא אם כן וזה חשוב לומר, אלא אם כן אתם נוהגים לפזר פירורי לחם ושיירי אוכל על אדן החלון או אפילו מתחת לבית. במקרה כזה, אתם יכולים לצפות לא רק ליונים, אלא לסוגים רבים של ציפורים שיבואו לאזור הבית שלכם על בסיס קבוע ובסופו של דבר גם יישארו שם, ומזה אתם בהחלט רוצים להימנע.

הסיבה המרכזית השנייה שבגינה יכולות יונים להגיע לבית שלכם ולהתנחל בו הוא שהן מוצאות בבית שלכם מסתור ומקום לקנן. פרט למזון, ציפורים מחפשות מקומות מסתור מהגשם ומטורפים והן זקוקות גם למקום בטוח ומוגן בו הן יוכלו להקים את הקן שלהן. המשמעות היא שאם אתם סובלים ממטרד של יונים בביתכם, זה אומר שישנם חרכים או פתחים שונים שבתוכם יכולות היונים לקנן ואת אלו אתם רוצים לחסום, כפי שנסביר בהמשך, באמצעות רשת יונים. כל עוד התנאים האלה מתקיימים בביתכם, יונים ימשיכו להגיע אליו.

ישנם כמובן מקרים בהם יש במקום גם מזון וגם מקומות מסתור, ועדיין היונים לא מגיעות והסיבות לכך יכולות להיות רבות, כמו למשל פעילות אנושית במקום, נוכחות של בעלי חיים מבויתים, משטר הרוחות באזור או אפילו המיקום של הבניין ביחס לבניינים אחרים. אבל במאמר זה אנו יוצאים מתוך הנחה שהיונים כבר הגיעו אליכן וכעת אתם צריכים לפתור את המטרד שהן יוצרות עבורכם.

איך נפטרים מהמטרד של יונים בסביבת המגורים שלכם?

הטיפול במטרד של יונים בסביבת מגורים הוא טיפול מקצועי שמבוצע על ידי חברות הדברה כדוגמת מרכז ההדברה הישראלי. חשוב להדגיש כי טיפול זה, על אף שהוא מבוצע על ידי מדבירים, אינו כרוך בהדברה או בהמתה של היונים עצמן, אלא בהדברה של התופעה ולכן אתם לחלוטין לא צריכים לחשוש להזמין גורם מקצועי שיטפל במטרד, מתוך חשש לחייהן של היונים. הטיפול במטרד זה מתחיל קודם כל בהרחקה של היונים מהאזור וישנם כמה וכמה אמצעים להשגת מטרה זו. בהמשך לכך יש לפעול על מנת להפוך את המבנה למקום לא אטרקטיבי עבורן, לא כמקור מזון ולא כאזור קינון. לבסוף יש להתקין אלמנטים שונים שימנעו את חזרתן בכל מקרה, ויבטלו את היכולת הפיזית שלהן לשהות במקום ולבטח לקנן בו.

הרחקת יונים היא פעולה שמבוצעת באמצעות טכניקות שונות כמו הפחדה, ניקיון ולעיתים גם פיזור עשן במקומות מסתור אליהם קשה להגיע. יחד עם זאת, לאחר שהרחקנו את היונים הן צפויות לחזור אל המקום תוך זמן קצר, מה שמוביל אותנו לשלב הבא של מניעת חזרת היונים. בכדי למנוע את חזרתן, עלינו לאטום את כל האזורים, הפתחים והחרכים שמשמשים את היונים למסתור וקינון ואת זה נהוג לעשות באמצעות רשת יונים. רשת יונים היא רשת פלסטית בדרך כלל, שניתן לחתוך אותה במידות מותאמות אישית לפי גודל החרך שאותו אנו רוצים לחסום. לאחר חיתוך פיסת הרשת הרצויה לנו, נוכל למתוח אותה על פני חרכים ופתחים למשל באזור ארגז התריס, חורי בטון בבניין, אדן חלון וכדומה. רשת יונים מיועדת למנוע מהיונים את הגישה אל האזור אליו הן רוצות להגיע, והיא עושה זאת ביעילות רבה מאוד.

יחד עם זאת, רשת יונים יכולה גם לפגוע באסתטיקה הכללית ולכן נהוג לעשות בה שימוש לפרק זמן מוגבל עד שדי ברור שהיונים "הבינו את הרמז" ומצאו מקום חלופי לקנן בו. או אז אפשר להסיר את הרשתות, אך מומלץ להסיר אותן אך ורק מהמקומות בהם הן באמת מפריעות לכם. היכן שהרשת אינה מפריע להם, מומלץ להשאיר אותה מתוחה במקומה. שימו לב שאם כבר סבלתם פעם אחת ממטרד יונים, סביר להניח שגם בעתיד היונים ינסו לחזור שוב לבניין שלכם ולכן כאמור, מומלץ להשאיר רשת יונים מתוחה בכל מקום בו היא לא באמת מפריעה לכם.

לבסוף, ניתן להתקין אלמנטים שונים שמיועדים להפריע ליונים אפילו לשהות לרגע באזור הבניין שלכם. אלמנטים אלה כוללים למשל רצועת דוקרנים פלסטיים לא מזיקים, שאותה פורשים למשל על אדן הגג או החלון, באופן שלא מאפשר לציפור אפילו לעמוד לרגע. זה ייקח כמה פעמים, אבל בסופו של דבר היונים יבינו שהמקום שהיה בעבר הממלכה הבלעדית שלהן הוא כבר לא אותו מקום ומוטב להן לחפש אזורי קינון חדשים. בזה למעשה פטרתם את מטרד היונים, ואותה רשת יונים שפרשתם באזורים שונים במבנה, תבטיח שהבניין יישאר "מוגן" יונים גם בעתיד.

שינויים התנהגותיים וסביבתיים שיש לשקול במסגרת הרחקת יונים

אחרי שאמרנו את כל זה, אם אתם רוצים להימנע ממלחמה בלתי פוסקת עם היונים בשכונת המגורים שלכם, חשוב מאוד שלא תסתפקו במתיחת רשת יונים ותבחנו גם את השינויים שאתם יכולים לעשות בהתנהגותכם ובסביבה שלכם בכדי למנוע מאותן יונים לשוב אליכם. מי שלא חווה מטרד יונים מחייו, יכול לחשוב שמדובר בדרישה קצת מוגזמת, אבל אתם כבר יודעים שלמטרד הזה אתם לא מוכנים לחזור וזאת סיבה מספיק טובה לבחון את התרומה שלכם לקיומו של המטרד הזה מלכתחילה.

בדברים אלה אנו מתכוונים בעיקר לנוהג של האכלת יונים ברחוב. אנשים רבים, בעיקר מבוגרים אבל לא רק, נוהגים להאכיל את הציפורים ברחוב באמצעות הותרת כיכר לחם ישנה על הספסל ברחוב, פיזור פירורים ברחוב ליד הבית או אפילו פיזור פירורים ולחם ישן במרפסת או על אדן החלון. פעולות אלה, אתם חייבים להבין, הן פעולות שבעצם מזמינות את כל היונים בסביבה להגיע אליכם. בהתנהלות זו אתם למעשה מזמינים לעצמכם את המטרד ואם תמשיכו בכך, בסופו של דבר ימצאו היונים מקומות וחרכים שאתם לא ראיתם ושאולי לא היו הבחירה הראשונה שלהן, אבל בהינתן מקור מזון כל כך אמין וקבוע, הן בהחלט תסתפקנה בחרכים קטנים בהם הן יכולות לקנן, והנה לכם שוב מטרד היונים שממנו אתם כל כך מנסים להימנע. למתוח רשת יונים זה לא מספיק, וחשוב שגם תפעלו בצורה חכמה בכדי למנוע את הישנות המטרד.

בדברים אלה אנו גם מתכוונים לכך שאולי תוכלו לבצע שינויים סביבתיים שיסייעו לכם להרחיק את היונים מביתכם בכלל, או אולי להרחיק אותן מביתכם אך להשאיר אותן בקרבת מקום. איך עושים את זה? יוצרים מרחבים בהם יכולות היונים לקנן בצורה שלא מפריעה לכם. זה יכול להיות שובך יונים שאתם בונים בגינה וזה יכול להיות חרכים שונים במבנים שהם אינם מבני מגורים, בסביבתם אתם מפזרים פירורי לחם ועל ידי כך מושכים את היונים אל המבנים הללו, תוך שאתם מרחיקים אותן מביתכם אתם יחד עם זאת, שימו לב שבכך אתם לא יוצרים מטרד עבור השכנים שלכם או עבור דיירי בניין סמוך.

שימוש נכון ברשת יונים

לסיום, חשוב לנו להדגיש את האופן בו נכון למתוח רשת יונים בכדי למנוע מהן את הגישה לאזורי הקינון האהובים עליהן. רשת יונים היא כאמור אחד מהאמצעים המרכזיים והחשובים ביותר בכל מהלך הרחקת יונים ומצד שני מדובר גם בפריט שיכול בקלות להפוך למפגע אסתטי אם לא עושים את זה נכון. כמובן, את כל המהלך של הרחקת היונים ופרישת רשת יונים אתם רוצים לעשות בסיוע גורם מקצועי כדוגמת מרכז ההדברה הישראלי, שכאמור מבצע עבורכם את התהליך כולו. יחד עם זאת, כדאי שגם אתם תכירו את האופן בו אתם יכולים ליישם רשת יונים בצורה חכמה ומהירה, ובאופן שלא יקשה עליכם גם להסיר אותה לאחר שסיימה את תפקידה.

קודם כל, כאשר אתם קונים רשת יונים, חשוב שתוודאו שאכן מדובר ברשת שמיועדת למטרה זו, וזאת על מנת להבטיח שגודל חורי הרשת מתאימים למטרה זו ואינם גדולים מדי. יונים יכולות בהחלט לעבור דרך חרכים צרים ואם אזור הקינון על אדן החלון שלכם הוא מספיק אטרקטיבי עבורן, הם יעברו גם דרך חורי רשת אם אלו יאפשרו להן מעבר כזה. על כן, חשוב להקפיד קודם כל שאתם קונים רשת יונים תקנית. ככלל, רשת יונים צריכה להיות רשת קלה וגמישה, באופן שמאפשר להניח אותה במקומה ללא צורך בקידוחים, ברגים או מסמרים. הרעיון המרכזי בהנחת רשת יונים הוא שאת הרשת הזאת ניתן פשוט להניח במקומה תוך שימוש ביכולת שלה להידחס סביב החרך שאותו אנו רוצים לאטום. אין צורך בברגים, אין צורך במתיחת הרשת בצורה ישרה ואין צורך בקיבוע הרשת באופן שיקשה על הסרתה לאחר מכן. פשוט חותכים פיסת רשת בגודל המתאים, מקפלים אותה על פי גודל החרך ודוחסים אותה כך שהחיכוך עם דפנות החרך ישמור אותה במקומה.

היעזרו תמיד בגורם מקצועי

אחרי שאמרנו את כל זה, ואחרי שגם הדרכנו אתכם כיצד תוכלו לעשות את הדברים בעצמכם, חשוב מאוד שלפחות בשלבים הראשונים תבצעו את הרחקת היונים בסיוע גורם מקצועי כדוגמת מרכז ההדברה הישראלי. להמלצה זו ישנן סיבות רבות, אך רק כדי להדגים את חשיבותה דמיינו לעצמכם שהנחתם רשת יונים בכדי לסגור פתח דרכו היו נוהגות היונים להיכנס, אלא שלא פיניתם תחילה את היונים שכבר נמצאות באותו אזור. המשמעות הבלתי נמנעת היא שאותן יונים ייתקעו באותו מקום, יגוועו ברעב ובתוך מספר שבועות, לאחר שיחלוף מטרד היונים יתחיל מטרד של ריח רע מפגרי היונים, זבובים, חיידקים וזיהומים מסוכנים. גורם מקצועי יודע לבצע את התהליך של הרחקת יונים בצורה מסודרת ועל פי מתודולוגיה מסודרת שלא תאפשר בכלל את האפשרות של מצב כזה להיווצר מלכתחילה. כשתחליטו לצאת לדרך, מרכז ההדברה הישראלי עומד לרשותכם להרחקת היונים מביתכם.

]]>
https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/feed/ 0
לוכד יונים https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%9c%d7%95%d7%9b%d7%93-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/ https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%9c%d7%95%d7%9b%d7%93-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/#respond Mon, 02 Mar 2020 08:46:10 +0000 https://greatlife.co.il/?p=46 יש שקוראים לו מדביר יונים, יש שקוראים לו לוכד יונים ויש שפשוט מחפשים מישהו שיסלק את כל היונים האלה שהשתלטו על הבניין. אם זה מה שעובר גם עליכם, תדעו שיש פתרון ואת כל היונים האלה אפשר להרחיק לצמיתות מהבניין שלכם. מן הסתם, אם שמעתם על האפשרות של הדברת יונים, ייתכן מאוד שנרתעתם מהפתרון הזה שכן אין לכם שום כוונה להמית את היונים שמטרידות אתכם, אלא רק להרחיק אותן מסביבת המחייה שלכם. זאת הסיבה שאולי אתם ממקדים את החיפושים שלכם סביב לוכד יונים ולא סביב מדביר יונים. אז בואו נבהיר את הדברים כבר עכשיו: הדברת יונים הוא תהליך שאינו כרוך בשום צורה ואופן בהמתה או בפגיעה ביונים, אלא בהדברה של התופעה, הדברה של המטרד. זאת ועוד, במסגרת פעולתו של לוכד יונים או מדביר יונים, לא מבוצעת כל פעולה של לכידת היונים אלא של הרחקתן מהאזור וביצוע פעולות שונות שיבטיחו כי היונים המורחקות לא תשובנה למבנה. אז איך עושים את זה? על כך מסבירים לכם המומחים של מרכז ההדברה הישראלי.

אז איך מדבירים יונים ומהו תפקידו של לוכד יונים?

ובכן, הדברת יונים הוא תהליך שמתחיל בסילוק היונים ממרחב המחייה שלכם. מלכתחילה הגיעו אליכם היונים מסיבות שונות ובראשן מקומות מסתור בהם הן יכולות להסתתר ולבנות את הקינים שלהן. אם יש באזור גם מזון זמין, זה יכול לעודד אותן עוד יותר. הבעיה היא, שאם הבניין שלכם מתחיל ליונה אחת בכדי להקים בו את הקן שלה, אז הוא כנראה מתאים גם לכל היונים האחרות ולפני שתספיקו להגיד ג'ק רובינזון, כל רחבת הכניסה לבניין תהיה מלאה בלשלשת יונים, קיני יונים יופיעו בכל אדני החלונות ובחרכים צרים, בעיקר באזורי ארגזי התריסים ולמעשה בכל פינה בה יכולה יונה להסתתר, לבנות לה קן ולדגור על הביצים שלה.

אז הדבר הראשון שעושה לוכד יונים הוא לסלק את כל היונים האלה מהאזור, חלקן באמצעות הפחדה פשוטה וחלקן באמצעות שימוש בעזרים שונים כמו מכשיר שפולט גלי קול שמרתיעים את היונה או באמצעות פיזור עשן בחללים סגורים, כך שהיונה חייבת לברוח. לאחר הברחת היונים, מגיעים לשלב בו הופכים את הבניין שלכם להרבה פחות אטרקטיבי עבורן, שכן אם בכך נשאיר את פני הדברים, לא יחלפו שעות רבות עד שכל היונים יחזרו לקינים ולמקומות המסתור שלהן. בשלב הזה אנחנו רוצים למעשה לאטום את כל הפתחים, החרכים ומקומות המסתור השונים ואת זה אנחנו עושים באמצעות רשתות יונים תקניות. רשתות אלה עשויות מפלסטיק רך יחסית, מה שמאפשר לדחוס אותן אל תוך הפתח או החרך ובכך לאטום אותו ללא צורך בברגים או מסמרים לקיבוע.

לבסוף, חשוב לוודא שהיונים לא תחזורנה למקום. לשם כך ניתן להתקין אמצעים שונים שנמצאים בשימוש מרכז ההדברה הישראלי, ובכלל זה פסי דוקרני פלסטיק אותם פורשים על אדני החלונות, המרפסות והגג על מנת למנוע מהיונים לעמוד באזורים אלה ולפזר את הלשלשת שלהן במרחב המבנה. כמו כן, אחד האמצעים היעילים ביותר להרחקת יונים לאחר סילוקן, הוא אמצעי הדברה אלקטרונית שמשדר גלי קול בתדר שאנחנו בני האדם, לא שומעים אותו, אבל מרתיע מאוד יונים שעוברות בסביבה. כמו כן, אם הדיירים בבניין נוהגים לפזר פירורי לחם או להניח ככרות לחם יבש בקרבת הבניין, חשוב מאוד להפסיק עם הנוהג הזה ולוודא שאתם לא מושכים את היונים חזרה בעצמכם. כדאי גם לשמור על סביבה נקייה ולא להשאיר את פחי הזבל ברחוב כשהם פתוחים.

לא לכידה אלא הרחקה

אחרי שאמרנו את כל זה, די ברור שתפקידו של לוכד יונים הוא לא ללכוד אותן, אלא להרחיק אותן ולוודא שהן לא תחזורנה. יחד עם זאת, ישנם אנשי מקצוע שבאמת עוסקים בלכידת יונים והעברתן למטרות מחקר או לצורך פיזור אוכלוסיית היונים בצורה יותר מאוזנת ברחבי הארץ. בין שכך ובין שכך, מה שחשוב לכם הוא לסלק את המטרד שיוצרות היונים בבניין שלכם, ואת זה יכול לעשות למענכם מרכז ההדברה הישראלי שמחזיק בכל האמצעים הנדרשים לשם הרחקת היונים ובכדי להבטיח שהן גם לא תחזורנה אל הבניין שלכם בטווח הנראה לעין וגם לא לאחר מכן.

]]>
https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%9c%d7%95%d7%9b%d7%93-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/feed/ 0
מרחיק יונים https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%9e%d7%a8%d7%97%d7%99%d7%a7-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/ https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%9e%d7%a8%d7%97%d7%99%d7%a7-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/#respond Mon, 02 Mar 2020 08:45:42 +0000 https://greatlife.co.il/?p=44 לאיש המקצוע שמסייע לכם להיפטר מהמטרד של יונים שהשתלטו לכם על הבניין, אפשר לקרוא בהרבה שמות: מדביר יונים, לוכד יונים או מרחיק יונים. כל השמות לגיטימיים, אבל התהליך הוא תמיד אותו תהליך והוא חייב לכלול את כל השלבים, גם של הרחקת היונים מהבניין וגם של מניעת החזרה שלהן בעתיד. איך עושים את זה נכון? על כך מסבירים לכם המומחים של מרכז ההדברה הישראלי, שמתמחה בכל סוגי ההדברות ובכלל זה הרחקת יונים לצמיתות והדברה של מטרדי יונים.

מתי נדרשת הרחקה של יונים?

זה אולי יפתיע אתכם, אבל אנשים רבים יכולים להתרגל למטרד של יונים, ברמה כזאת שגם אם זה מפריע להם ברמה כלשהי, הם עדיין לא חושבים על האופציה של הזמנת מרחיק יונים לצורך הטיפול במטרד. במקרים רבים, היונים מופיעות במבנה גם בהזמנת הדיירים עצמם, למשל כאשר הדיירים מפזרים פירורי לחם או ככרות לחם יבש ברחוב, על אדן החלון או במרפסות. במצב כזה, הדיירים נמצאים בדיסוננס מובנה, שכן מצד אחד היונים מפריעות להם אבל מצד שני, הם אלה שמזמינים אותן להתנחל במבנה.

בהתאם לכך, את ההחלטה על הזמנת מרחיק יונים חשוב לקבל בצורה אובייקטיבית ולא על פי תחושה סובייקטיבית. ברגע שאתם מזהים מצבורי לשלשת במיקומים שונים בבניין, כשאתם רואים יונים רבות מקננות בתוך חרכים ומקומות מסתור ולבטח כאשר אפשר כבר להבחין במפגע ריח, חשוב להזמין מרחיק יונים על מנת לטפל במטרד. אי טיפול במטרד יכול להוביל גם להיווצרות מפגע תברואתי שיוביל בסופו של דבר לתחלואה בקרב דיירי הבניין.

כיצד מבוצעת ההרחקה?

תפקידו של מרחיק יונים הוא לא רק להרחיק את היונים, אלא להרחיק אותן ולוודא שהן גם לא ישובו. מן הסתם, המשיכה של יונים למיקום מסוים תלויה בשורה של פרמטרים ובהם גם משטר הרוחות באזור, שטחים מוצלים, זמינות של מזון, היקף תנועה אנושית במקום, נוכחות של בעלי חיים אחרים ואפילו המיקום של הבניין ביחס לבניינים אחרים. יחד עם זאת, היונים לא תחזורנה ולא תישארנה במבנה שבו הן לא מקבלות את מה שלשמו הן הגיעו אליו: מקומות מסתור לבניית קינים. לאחר שהורחקו כל היונים מהמבנה, השלב החשוב הבא הוא לאטום את כל מקומות המסתור הללו ואת זה עושים באמצעות הנחת רשת יונים תקנית על כל הפתחים, החרכים ומקומות המסתור שיכולים לשמש יונים לצורך בניית קן. המדובר ברשת פלסטית דקה שאפשר לחתוך בקלות רבה, לקפל אותה ולדחוס בפתחים הנדרשים ללא צורך בקיבוע או עיגון של הרשתות לקיר.

אלמנט חשוב נוסף שניתן ליישם לצורך מניעת חזרתן של היונים למבנה הוא מתקן הדברה אלקטרונית שהוא למעשה מכשיר קטן שמשדר גלי קול שאינם נשמעים על ידי האוזן האנושית, אך נקלטים היטב על ידי יונים. גלי קול אלה מרחיקים ומרתיעים את היונים והן פשוט לא מתקרבות לאזור ממנו נובעים גלי הקול. השימוש באמצעים השונים תלוי בהיקף הבעיה ובמידת האטרקטיביות, אם נקרא לזה כך, של הבניין בעיני יונים.

כמה עולה שירות הרחקת יונים?

כדי להדביר את מטרד היונים בבניין שלכם, אתם יכולים להזמין מרחיק יונים פרטי או כפי שקוראים לו בדרך כלל, חאפר, או שאתם יכולים להזמין חברה מקצועית שמציעה את כל סוגי שירותי ההדברה, עובדת עם כל סוגי האמצעים להרחקת יונים וגם מחזיקה בכל ההסמכות והאישורים הנדרשים לה לפעילותה. הבחירה בחברה על פני מרחיק יונים יכולה להיות מעט יותר יקרה לכם, אבל היא לבטח תהיה יותר יעילה ותבטיח את חיסול המטרד לטווח הרבה יותר ארוך, כך שגם בהיבט של עלות השירות, אין כל ספק שבסופו של דבר העלות של שירות הרחקת יונים מידי חברה מקצועית הוא כדאי יותר ברמה הכלכלית, גם אם הוא עולה מעט יותר כסף בזמן התשלום. מרכז ההדברה הישראלי מציע לכם שירות הרחקת יונים לצמיתות תוך שימוש בכל האמצעים הנדרשים על מנת להבטיח שלא תישארנה בבניין שלכם יונה אחת שתטריד את מנוחתכם ולהבטיח שהמצב הזה ימשיך וילווה אתכם הלאה לאורך שנים. לרשות המרכז הרבה יותר מאשר מרחיק יונים אחד ולרשות המרכז גם כל האמצעים והידע המקצועי הנדרשים, כדי לעשות את זה הכי טוב שאפשר.

]]>
https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%9e%d7%a8%d7%97%d7%99%d7%a7-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d/feed/ 0
הרקחת יונים בתל אביב https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%94%d7%a8%d7%a7%d7%97%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%aa%d7%9c-%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91/ https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%94%d7%a8%d7%a7%d7%97%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%aa%d7%9c-%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91/#respond Mon, 02 Mar 2020 08:45:11 +0000 https://greatlife.co.il/?p=42 מה זה בדיוק אומר הרחקת יונים?

לפני שאתם מזמינים שירות הרחקת יונים בתל אביב, אולי כדאי שתבינו תחילה מה זה בדיוק אומר הרחקת יונים. ככלל, כדי להרחיק את היונים מביתכם אתם לא צריכים יותר מאשר לצאת כל השכנים, להפחיד את היונים ולהרחיק אותן מהבניין. אלא שכעבור דקות ספורות, הן כולן ישובו למקומן ועל חלקן אולי בכלל אינכם יודעים, שכן הן מסתתרות בתוך חרכים צרים בתוכם הן מקננות. אתם עשויים לשמוע את הציוצים שלהן בשתיים בלילה, אתם עשויים לראות את הלשלשת שלהן מצטברת לכם על אדן החלון, אבל אותן אתם לא תראו. הן תהיינה מוגנות היטב בתוך המסתור שלהן.

הרחקת יונים על כן, הוא תהליך שמתחיל בהרחקה של כל היונים מהאזור ובכלל זה באמצעות פיזור עשן בחללים סגורים, בכדי להבטיח שאף יונה לא נשארת בשטח. לאחר שמוודאים שהמבנה פונה לחלוטין מיונים, אפשר לעבור לשלב השני של איטום החרכים ואזורי הקינון של היונים. תחילה הורסים את הקינים ואם אתם רגישים לביצים בקן, וזה לגמרי לגיטימי והומני, תוכלו להוריד את הקן ולהניח אותו במקום חלופי על עץ או במבנה סמוך בתקווה שהיונה תזהה אותו ותגיע אליו. לאחר מכן אוטמים את החרך באמצעות רשת יונים תקנית וגמישה אותה דוחסים בתוך החרך ללא צורך בקיבוע עם ברגים או מסמרים. קלות הנחת הרשת היא מרכיב מפתח שכן בשלב מסוים, לאחר שהכל יסתיים, תרצו גם להסיר אותה ממקומה ואולי להחזיר אותה שוב בעתיד.

לבסוף, במסגרת שירות הרחקת יונים בתל אביב, יונחו עזרים שונים שאמורים להקשות על היונים אפילו להתקרב לבניין שלכם וזאת למשל באמצעות דוקרני פלסטיק הנפרשים על אדני החלונות, המרפסות והגג ולא מאפשרים ליונים אפילו לעמוד במקום לרגע אחד קטן. בתנאים אלה סביר להניח שתוכלו לברך על המוגמר ולהיות בטוחים שהיונים כבר לא תשובנה לבניין שלכם.

האם זה באמת סופי?

ובכן, הזמנת שירות הרחקת יונים בתל אביב הוא רק חלק אחד מהפאזל והחלקים האחרים נמצאים לרוב בידיכם. כך למשל, אחד הגורמים שמלכתחילה גורמים ליונים להגיע לבניין שלכם הוא העובדה שאולי אחד השכנים מפזר פירורי לחם או משאיר ככרות לחם יבש בפתח הבניין. זוהי הזמנה אישית וברורה לכל יונה בשכונה להגיע אליכם ואת זה אתם רוצים למנוע בכל מחיר. על כן, במסגרת התהליך של הרחקת היונים, חשוב שגם אתם תבחנו את ההתנהגות שלכם ואת האופן בו אתם יכולים לתרום לטובת המטרה ותימנעו מפעולות שיכולות למשוך את היונים אליכם בחזרה. אחרי שאמרנו את זה, צריך לזכור שהיונים יכולות להגיע אליכם גם מסיבות שלגמרי לא תלויות בכם, כמו למשל מיקום הבניין שלכם ביחס לבניינים אחרים, פינות הצל שמציע הבניין שלכם, משטר הרוחות באזור, היקף הפעילות האנושית באזור, נוכחות של בעלי חיים מבויתים בבניין וכדומה. כל אלה משפיעים על מידת האטרקטיביות של המבנה בעיני היונים, ויכולים להשפיע על ההחלטה שלהן לחזור או לא לחזור לבניין שלכם בעתיד.

האם אתם יכולים לעשות את זה לבד?

התשובה היא כן ולא. הרחקת יונים נראית לכאורה כמו פעולה לא מורכבת מדי, שאפשר להשלים גם באופן עצמאי. יחד עם זאת, המדובר בפעולה מקצועית שמחייבת ידע מקצועי, היכרות עם ההתנהגות של יונים וציפורים בכלל, היכרות עם האמצעים שמאפשרים להרחיק את היונים ולהשאיר אותן רחוקות ועם מידת היעילות של כל אמצעי כזה ובסופו של דבר נדרשת גם העשייה עצמה. במקום לתכנן לעשות את זה לבד, עשו זאת היום באמצעות הזמנת שירות הרחקת יונים בתל אביב של מרכז ההדברה הישראלי.

]]>
https://greatlife.co.il/index.php/2020/03/02/%d7%94%d7%a8%d7%a7%d7%97%d7%aa-%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%aa%d7%9c-%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91/feed/ 0
Hello world! https://greatlife.co.il/index.php/2020/02/07/hello-world/ https://greatlife.co.il/index.php/2020/02/07/hello-world/#comments Fri, 07 Feb 2020 06:40:30 +0000 https://greatlife.co.il/?p=1 Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

]]>
https://greatlife.co.il/index.php/2020/02/07/hello-world/feed/ 1